Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Ezzel meggyűlhet a baja a cégeknek – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Az új, kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerrel hazánk nagy lépést tesz a körforgásos gazdaságra történő átállás felé. Az érintett cégekre azonban sok feladat hárul, és alig több mint három hónapjuk maradt felkészülni. A változás nem csak a gyártókat érinti. Amennyiben egy vállalat nem tud megfelelni a követelményeknek, akár a tevékenységének felfüggesztésére is számíthat – hívja fel a figyelmet tegnapi hosszabb, elemző cikkében a Pénzcentrum.

Ugyanezzelk a témával foglalkozik (talán kevésbé fenyegető hangnemben) a Don’t waste it is, tegnapi, szerkesztőségi cikkében. Az írás teljesen más szemléletű is, mint a Pénzcentrum összefoglalója, és szerkezete is jelentősen eltér attól. A szerkesztők a legfontosabb kérdések föltevésével és megválaszolásával igyekznek átláthatóvá, érthetővé tenni a rendszert. Külön fjezet foglalkozik azzal a kérdéssel is,m hogy miért volt szükséges a koncessziós rendszer bevezetése.

Ide kapcsolódik az az ugyancsak hosszabb, elemző anyag, amely a Szabad Európa tegnapi számában látott napvilágot (szerző: Wiedemann Tamás, via: M.D.). A dolgozat nem kevesebbet állít, mint hogy lázadoznak a hulladékgazdálkodó szervezetek, mert nem tetszik nekik, hogy a Mol egyeduralkodó lesz a piacon. A lakossági hulladékszállítás veszteséges, az ipari azonban nem, itt komoly bevétel realizálódik. A Mol 35 évre szóló koncessziós joga erre is kiterjed. A lapunak nyilatkozó szakemberek szerint sanszos, hogy az állam éppen ezért írta ki a koncessziót, mert a forprofit szegmens fedezi a lakossági hulladékgazdálkodás veszteségeit. Igen ám, de a hazai hulladékgazdálkodásban több mint háromezer kis- és közepes vállalkozás működik Magyarországon. A koncesszió kilátástalan helyzetbe hoz számtalan céget, nem tudják, milyen lesz a jövő, megtérül-e a befektetésük, fenn tudják-e tartani az eddigi üzletmenetet. Az írás ennél még szélesebb áttekintést ad a helyzetről, beszámol a Transparency International Magyarország ez ügyben tett kezdeményezéséről és így tovább. Érdemes nyomonkövetni.

Ugyancsak ide kapcsolódik az Új Dunántúli Napló mai összefoglalója a címoldalról a kérdéskörről. (Az írás az Interneten nem hozzáférhető.)