Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Ezért alakítja át a kormány a szemétszállítás rendszerét – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Nagyinterjút adott a Mandinernek Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára (riporter: Helmeczi Zoltán).

Az a célunk, hogy Magyarország minél gyorsabban átállhasson a körforgásos gazdaságra, amelyben egyre kevesebb termék válik hulladékká, és a képződő hulladék a lehető legnagyobb arányban nyersanyagként hasznosul újra – hangsúlyozta az államtitkár asszony.
Raisz Anikó visszautalt a környezetvédelmi nemzeti konzultációban megfogalmazott lakossági elvárásokra is.
Természetesen a hazai sajtó szinte valamennyi orgánuma átvette vagy részleteket ismertetett az interjúból. A Don’t waste it elemzésre is vállalkozott. Raisz Anikó gondolatai közül kiemelte: az állam azért döntött a koncesszió mellett, mert egy takarékosabb, hatékonyabb, eredményesebb rendszert akart kialakítani. A koncessziós pályázat nyertese, a Mol kiterjedt magyarországi és nemzetközi tapasztalattal rendelkező nagyvállalat, képes lesz országos szinten megszervezni a szemétszállítást, és hozni a célszámokat. Utóbbi azért fontos – jelezte az államtitkár asszony –, mert európai uniós tagként a hulladékgazdálkodás területén is komoly célértékeket kell elérni. Példaként említette, hogy a települési hulladék újrafeldolgozási arányát a jelenlegi 32 százalék csaknem duplájára kell emelni 2025-ig.