Nagyinterjút adott a Mandinernek Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára (riporter: Helmeczi Zoltán).
Az a célunk, hogy Magyarország minél gyorsabban átállhasson a körforgásos gazdaságra, amelyben egyre kevesebb termék válik hulladékká, és a képződő hulladék a lehető legnagyobb arányban nyersanyagként hasznosul újra – hangsúlyozta az államtitkár asszony.
Raisz Anikó visszautalt a környezetvédelmi nemzeti konzultációban megfogalmazott lakossági elvárásokra is.
Természetesen a hazai sajtó szinte valamennyi orgánuma átvette vagy részleteket ismertetett az interjúból. A Don’t waste it elemzésre is vállalkozott. Raisz Anikó gondolatai közül kiemelte: az állam azért döntött a koncesszió mellett, mert egy takarékosabb, hatékonyabb, eredményesebb rendszert akart kialakítani. A koncessziós pályázat nyertese, a Mol kiterjedt magyarországi és nemzetközi tapasztalattal rendelkező nagyvállalat, képes lesz országos szinten megszervezni a szemétszállítást, és hozni a célszámokat. Utóbbi azért fontos – jelezte az államtitkár asszony –, mert európai uniós tagként a hulladékgazdálkodás területén is komoly célértékeket kell elérni. Példaként említette, hogy a települési hulladék újrafeldolgozási arányát a jelenlegi 32 százalék csaknem duplájára kell emelni 2025-ig.
