A legnépszerűbb videómegosztó csatornára feltöltött felvételeken látszik, ahogy a munkagép éppen kiszállítja az évtizedek alatt felgyülemlett hulladékot egy olyan helyszínről, amelynek a megközelítéséhez is komoly munkára volt szükség. A nagykanizsai Mórichelyi-hegy horhosában járunk, ahol a helyiek szerint 50 éve gyűlik a hulladék. Az aktuális szemétdomb nagyjából 15 tonnányi volt. Mint azt a helyszínen a Kanizsa Újság riportere megtudta, nem ez volt a beavatkozás első lépése. A Netta-Pannónia cég már 200 tonnányi szemetet elszállított a helyszínről, de a növényzet által őrzött területen még legalább 1000 tonnányi illegális hulladék van. A következő lépés egy legalább 150 tonnás hulladéktest fölszámolása. A halom tartalma kommunális szemét, építési törmelék és veszélyes hulladék vegyesen.A Mórichelyi-hegy lábánál egy hete dolgoznak. A területet a Zala Megyei Kormányhivatal fedezte fel, majd kötelezték a tulajdonost, Nagykanizsa önkormányzatát az illegális hulladéklerakó felszámolására.