A Világgazdaság birtokába jutott levélben a Mohu Mol pontokba szedte, hogy milyen feladat marad, mi szűnik meg, és mi lesz újdonság az önkormányzatok számára a július 1-jén életbe lépő új hulladékgazdálkodási rendszerben. A Mohu leszögezi, hogy készen áll a feladatra, a szükséges adminisztrációs munkát elvégezte, a rendszer indulásra kész. Az önkormányzatok a koncesszió indulása után is eszköztulajdonosok lesznek, tehát a tulajdonukban maradnak a hulladékgazdálkodási létesítmények. Ezeknek a használatával kapcsolatban a Mohu már megkötötte a szükséges szerződéseket az üzemeltetőkkel. Július 1-jétől megszűnik az önkormányzatok hulladékgazdálkodási alapfeladata, ezért az önkormányzatok hulladékgazdálkodási rendeleteit a jövőben hatályon kívül kell helyezni. Az önkormányzatok által eddig biztosított hulladékgazdálkodással kapcsolatos kedvezmények egy, a parlament előtt lévő törvénymódosítás alapján megmaradnak az új rendszerben is, hacsak az adott önkormányzatok nem vonják vissza ezeket, és jelentik be a változást a Mohunak és/vagy az NHKV-nak. Az új kedvezmények bevezetése ugyanakkor a jövőben nem önkormányzati jogkör lesz, mivel a hulladékszolgáltatásra vonatkozó díjak miniszteri jogkörbe kerültek. Az önkormányzat azonban szociális alapon a jövőben is hozzájárulhat – saját forrásai terhére – a saját településén lakók hulladékszolgáltatási költségeihez. Ezt akár a Mohun keresztül is megteheti. A törvény lehetővé teszi, hogy az önkormányzat átvállalhassa a díj egy részét vagy egészét.
A Mohu jelezte, hogy később is részletesen tájékoztat a változásokról, e célból kommunikációs csatornákat is létrehoz az önkormányzatoknak. A Mohu honlapján már létezik az a felület, amely kifejezetten az önkormányzatoknak készült.