Évente körülbelül 43-59 ezer tonna fabútorhulladék keletkezik Magyarországon, azonban kiterjedten működő bútorhulladék-feldolgozó rendszer hiányában ennek a nagy része égetőkben végzi – derül ki az IKEA friss tanulmányából, amely a bútorhulladék mennyiségét és kezelési lehetőségeit vizsgálta. Körülbelül 5 ezer tonnát helyezhetnek lerakóba, és 19 ezer tonna használt bútor kerül égetőkbe. A válaszadók majdnem 8 százaléka a kommunális hulladék mellé tette ki a fölösleges holmit. A vizsgálat részletes eredményeit, az abból levonható következtetéseket a Don’t waste it ismerteti szerksztőségi cikkében.