Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Európa legdrágább hulladékkezelési rendszerét vezette be a Mol? – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Kérdőjel nélkül, kijelentésként szerepel a G7 Magazin főcímei között a fenti, és a szerző (Bucsky Péter) igyekszik is állítását több ténnyel alátámasztani. A téma iránt érdeklődőknek érdemes végigolvasniuk a cikket, amely egy elgondolkkodtató adattal is szolgál: az intézményi elkülönítetten gyűjtött hulladék volumenének közel 30 százalékát termelő szervezetek nem regisztráltak még a MOHU-nál. Egyébként az írás egy különös megállapítást is tartalmaz, hogy tudniuillik a költségvetés 2024-es tervezete szerint a MOL hulladékkoncessziója egyáltalán nem csökkenti az állami kiadásokat sem. Mindez csak amiatt érdekes, mert erről egyetlen pillanatig sem volt szó. Az állam hatékonyabb működést, jóval kevesebb veszteséget és tartós finanstzírozhatóságot, valamint ez európai irányzatok betartását várja ugyanazért a pénzért, amint ezt a mögöttünk hagyott időszakban oly sokan hangsúlyozták.

Ezenközben a Szabad Európa arról cikkezik, hogy az autóbontók kétharmada nem szerződött a Mol cégével. A Blikk már egyenest azon aggódik, hogy meg is szünhetnek a bontók, hiszen a július 1-jén életbe lépett hulladékkoncesszió után már nem kifizetendő számukra a folytatás. A hvg egyenesen azt vizionálja, hogy az erdőkben landolnak majd a roncsok.