Esztergomban tették le szerdán a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. első új hulladékudvarának alapkövét.
Az országban több év alatt további 82 hasonló létesítményt építünk
– mondta el a társaság vezérigazgatója a Híradó.hu-nak a helyszínen. Pethő Zsolt hozzátette, a következő 10 évben a hulladékudvarok fejlesztésére tízmilliárd forintot meghaladó összeget fordít a MOHU. A társaság célja, hogy 65 százalékra növelje a települési hulladék újrahasznosítását.
Az új hulladékudvarokban egységesen heti 48 órás nyitvatartással várják a lakosokat – ezt már az Index írja meg, és a napilap még több gondolatot is idéz Pethő Zsolttól.
Egyedül nem tudjuk véghezvinni a célokat, ehhez a lakosság és a települések is szükségesek
– mondta többek között a vezérigazgató, aki arra is emlékeztetett, hogy nemcsak a városnak és térségnek lesz mérföldkő ez a beruházás, hanem a vállalatnak is:
Modern és új hulladékudvar-programba kezdtünk, 65 százalékos hulladék-újrahasznosítást vállaltunk amely világszínvonal. A következő évtizedben erre készülünk, ez a célunk.

A Portfolio hosszabb, elemző írásában arról is szó esik, hogy további településekkel folynak egyeztetések, sőt, Tisztaföldváron, Karcagon és Veresegyházon már folyik a tervezés. A Don’t waste it megszólaltatja Esztergom polgármesterét, aki annyit tesz hozzá a fentiekhez, hogy az új létesítmény 2024 májusában nyílik meg.
A témával egyébként – pártállástól függetlenül – tegnap esti vagy ma reggeli kiadásában valamennyi napilap foglalkozik. Aki a soroltak mellett további információkra vágyik a témában, annak esetleg még a KEMMA, a Komárom-Esztergom Vármegyei hírportál tudósítása ajánlható.