Az elmúlt fél nap alatt két írást is közölt a BAMA (illetve az Új Dunántúli Napló) az erdőkben lerakott, elhelyezett vagy épp csak elhagyott hulladékokkal kapcsolatban. Az első a kirándulók által elszórt szeméten puffogó két “olvasói levél” egybegereblyézése, a második pedig épp a hulladék eltávolítására bíztat a hosszúhetényi egyesület fölhívásának közlésével. Az írások nem váltottak ki különösebb reakciót a közösségi médiában: egyikhez sem érkezett hozzászólás. Arról, hogy a nagytakarítás után melyik közszolgáltató vállalkozik majd a hulladék-elszállításra, illetve -kezelésre, szokás szerint hallgat a szerkesztőség.