A kérdésre az Agrofórum Dr. Csorba Virág növényorvos (sic!) segítségével keresi a választ. Röviden összefoglalva: optimálisnak a 20 fok feletti hőmérséklet tekinthető ugyan a növényi hulladékok lebomlása szempontjából, ám fagymentes téli napokon a folyamat, lassan ugyan, de folytatódik.