Biztonságos helyre szállíttatta a kaposvári önkormányzat a városban engedély nélkül lerakott 1400 tonna hulladékot – közölte a város polgármestere a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán. Szita Károly tudatta azt is, hogy megvédik Kaposvárt, és az illegális hulladéklerakás tettesei nem úszhatják meg a büntetést. A településvezető először június végén nyilatkozott arról, hogy a hulladékot egy pécsi cég helyezte el a város három ipari telephelyén több mint egy éve. A Híradó.hu közli a településvezető videófelvételét is. A városmentő és -szépítő folyamtról a Pécs Aktuál szintén tudósít.