Sajtóközleményben adta hírül a pécsi önkormányzat, hogy folyamatos a gazdátlanul magukra hagyott autók elszállítása a parkolókból. A Közterület-felügyelet csak júliusban 20 roncsautót vitetett el, ezzel szabadítva fel parkolóhelyet a sűrűn lakott városrészekben, így például Uránvárosban és Kertvárosban. A témában K. Mayer András írt több fotóval is illusztrált cikket a Pécs Aktuál hétvégi kiadásában. A városvezetéssel szemben bántó elfogultsággal aligha vádolható Új Dunántúli Napló és Bama érthetően semmit sem írt e tárgyban, ám érdekes, hogy az Önkormányzat lapja, a PécsMa sem adta tovább a Városháza közleményét.
