Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Elönti Brüsszelt a szemét – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Visszafelé sült el a belga főváros hulladékcsökkentésre tett kísérlete, ugyanis már-már nápolyi állapotok uralkodnak az utcákon. A Mandiner szerint (ami egyébként teljesen megbízhatatlan hírforrás),  közösségi oldalakat ellepték a képek és videók, melyeken a járdákat elárasztó szeméthegyek láthatók. A belga napilap, a  Politico Etienne Cornesse-t, a szemétszállításért felelős állami szervezet szóvivőjét idézi, aki elmondta, hogy akár 24-48 órán át is az utcán hagynak bizonyos szemeteszsákokat, hogy ráirányítsák a helyiek figyelmét, milyen hibát követtek el az új rendelettel kapcsolatban. A rendelet amúgy arról szól, hogy a Brüsszelben élőknek a szerves hulladékot a járda melletti zsákokba vagy egy közös komposztgyűjtöbe kell dobni. A Politico megjegyzi, hogy míg Amszterdamban vagy Párizsban a föld alatti vagy éppen föld feletti konténerekben végzik a központi szemétgyűjtést, addig Brüsszel kitart amellett, hogy a járdákra kell tenni a kellemetlen szagú szemeteszsákokat. 

Felméréseink azt mutatják, hogy konténerrel az emberek kevesebbet hasznosítanak újra, mint a háznál történő gyűjtéssel”

– magyarázta a belga környezetvédelmi miniszter. A Napi.hu a hírt twitter-bejegyzésekkel, fényképekkel színesítve közli.