Visszafelé sült el a belga főváros hulladékcsökkentésre tett kísérlete, ugyanis már-már nápolyi állapotok uralkodnak az utcákon. A Mandiner szerint (ami egyébként teljesen megbízhatatlan hírforrás), közösségi oldalakat ellepték a képek és videók, melyeken a járdákat elárasztó szeméthegyek láthatók. A belga napilap, a Politico Etienne Cornesse-t, a szemétszállításért felelős állami szervezet szóvivőjét idézi, aki elmondta, hogy akár 24-48 órán át is az utcán hagynak bizonyos szemeteszsákokat, hogy ráirányítsák a helyiek figyelmét, milyen hibát követtek el az új rendelettel kapcsolatban. A rendelet amúgy arról szól, hogy a Brüsszelben élőknek a szerves hulladékot a járda melletti zsákokba vagy egy közös komposztgyűjtöbe kell dobni. A Politico megjegyzi, hogy míg Amszterdamban vagy Párizsban a föld alatti vagy éppen föld feletti konténerekben végzik a központi szemétgyűjtést, addig Brüsszel kitart amellett, hogy a járdákra kell tenni a kellemetlen szagú szemeteszsákokat.
Felméréseink azt mutatják, hogy konténerrel az emberek kevesebbet hasznosítanak újra, mint a háznál történő gyűjtéssel”
– magyarázta a belga környezetvédelmi miniszter. A Napi.hu a hírt twitter-bejegyzésekkel, fényképekkel színesítve közli.