A nepáli hadsereg vezette csapatok 35 708 kilogramm szemetet gyűjtöttek be az Everestről és a himalájai ország három másik hegycsúcsáról, közölte hétfőn Krisna Praszad Bandari katonai szóvivő. A szemétszedési kampány március 28-án indult és a környezetvédelmi világnapon (június 5-én) ért véget.