Számtalan lakossági bejelentés és tanuvallomás után végre sikerült elkapni a firenzei hulladékmaffia szállítójárművét – jelentette ma reggel a Firenze Today. A hulladékszállításra és illegális ártalmatlanításra használt furgon rakománya ezúttal 9 mázsa textilhulladék volt. Nem sokkal hajnali fél három után a környezetvédelmi rendőrség járőrei Sesto Fiorentino község határában fogták el a kocsit..A fedélzeten két férfi utazott, a járművet egy Pratóban lakó kínai állampolgár vezette, utasa egy pakisztáni állampolgár volt, mindketten iratok nélkül közlekedtek. A kínai állampolgár korábban is ismert volt a rendőrség előtt, illegális hulladéklerakási tevékenység miatt többször volt már rács mögött. Kiderült, hogy ittas vezetés miatt jogosítványát el kell vonni – csak emiatt a búűncselekmény miatt 5100 euro pénzbüntetést is kiszabtak rá a helyszínen.
