Bár jelentősek a különbségek az Európai Unió tagországaiban, összességében így is túl sok élelmiszer kerül a kukákba. Ez a pazarlás több szempontból óriási felelőtlenségnek minősül. Arányaiban leginkább a háztartások gondatlansága mutatkozik meg a számok mögött – írja tegnap esti kiadásában a Világgazdaság. A szerző, Kiss Gergely átfogó elemzést ad a helyzetről, fölhasználva a Központi Statisztikai Hivatal összegzését is.