A Kaposvári Rendőrkapitányság, a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és a közterület-felügyelet közösen hajtott végre ellenőrzést Kaposvár szentjakabi városrészében. Az akció során a szervek megdöbbentő mennyiségű kommunális hulladékot illetve veszélyes hulladékot találtak. A rendőrök február 3-án testkamerákkal, fedélzeti kamerákkal és drón segítségével hajtották végre az akciót, amely több helyszínen derített fel illegális hulladéklerakót, ezért közigazgatási eljárás indult a Somogy Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályán. Két esetben pedig a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt indult büntetőeljárás a Kaposvári Rendőrkapitányságon. Az országos sajtóba a Hírnavigátor útján került be a tudósítás. A drónfelvételeket máris mutatjuk: