Egyszeri, nettó 200 ezer forintos cafeteria juttatást adnak a pécsi önkormányzati cégek és intézmények dolgozóiknak az Európában rekordgyorsasággal romló vásárlóerő kompenzálására. A SZÉP-kártya juttatás célja, hogy lehetőség szerint minden cég és intézmény munkatársait segítse, egyenlő mértékben
– közölte sajtóközleményében a pécsi önkormányzat. Annak érdekében, hogy a gyakorlatban minden pécsi önkormányzati cég és intézmény dolgozója részesülhessen a juttatásban, Pécs önkormányzata 723 millió forintot biztosít idei költségvetéséből. A hírt elsőként a Pécsi STOP közölte.
Fejenként 200 ezer forintos extra pulykapénzt kapnak az önkormányzati dolgozók Pécsen – ez a cím már a Pécs Aktuál tegnap esti kiadásában olvasható. A szerző (K.A.G.) név szerint is megemlíti az érintett vállalatokat, köztük a Biokomot is, de a Dél-Kom nem kerül szóba. Ha valaki a történések hátterére is kíváncsi, a Szabad Pécs hasábjain hosszú elemző anyaghot talál. A hírt az Önkormányzat PécsMa címen megjelenő brossurája is hozza.