Abaújszántó segítségére sietett az Elektronikai Hulladékhasznosító Kft. Mint Sáfián Ádám, a város polgármestere a BOON újságírójának (- ÉM –) elmondta: az elektronikai hulladék elhelyezése komoly problémát okoz. Sajnos sokan nem megfelelő megoldást keresve a település külterületén helyezik el a felesleges eszközöket, ezzel jelentős károkat okozva. Az abaújszántói helyzet távolról sem egyedi az országban, és az Elektronikai Hulladékhasznosító Kft. sem győzi a munkát. Kapacitásukat messze meghaladó begyűjtésre volna igény.