Legalábbis a hvg tegnapi elemző cikke szerint (szerző: Gonda Gréta). A hulladékhierarchia gyakorlati alkalmazására az EU tagországaiban számos jó példa valósult meg – ezek további elterjedése várható az elkövetkező években, évtizedekben – mondta el a lapnak Szabó György, a Humusz Szövetség nulla hulladék programjának vezetője. Rossz hír viszont, hogy a hierarchia legalján található energetikai hasznosítás (égetés), energetikai hasznosítás nélküli égetés, illetve a lerakás is megmaradnak. A szakértő azt várja, hogy az elkövetkező években, évtizedekben hazánkban és Európa-szerte is egyre jobban elterjedjenek a zero waste megoldások, például az adományozás, az ökodizájn (azaz az ökologikusabb terméktervezés – úgymint tartósság, javíthatóság), az egyszer használatos csomagolások helyett az újrahasználati rendszerek vagy például a javítás, szervizelés támogatása.