A hazai sajtó bő terjedelemben foglalkozott a mögöttünk hagyott két nap során a ceglédi (hivatalos) hulladéklerakóban kialakult tűzzel. Kétezer négyzetméternyi területen kapott lángra a szemét, amely nagyon mélyről és nagy lángokkal égett. A Pest vármegyei katasztrófavédelmi szolgálat irányítása mellett a ceglédi, a szolnoki, a jászberényi, a nagykátai, a dabasi, a szigetszentmiklósi, a váci és a kecskeméti hivatásos, valamint a bicskei önkormányzati, illetve a délegyházi, a farmosi, a fóti és a XVIII. kerületi Lőrinc-Kertváros önkéntes tűzoltói oltották a lángokat.

Az oltás két napon át tartott. Az Időkép, nevéhez híven képes összefoglalót közölt, de megdöbbentő fotókat hozott a Magyar Nemzet is.

A SZÓLJON utolsó frissítése szerint a munkálatok még mindig zajlanak. A Tények azt is rögzítette, hogy 49 tűzoltó összesen 15 gépjárművel vonult ki az esethez..