Az e-hulladékok sorsával elég sokat foglalkozott a mögöttünk hagyott napokban a hazai sajtó. Az írások zöme a Greendex cikkeiből táplálkozott. A zöldmagazin egyfelől fölhívta a figyelmet az osztrák gyakorlat sikerességére (az e-hulladék csökkentésére irányuló program 2022 áprilisi bevezetése óta több mint 560 ezer elektronikai eszközt javíttattak meg), másfelől ismertette az Európai Unió vonatkozó törekvéseit (az egész EU-ra kiterjedő „javítási jogról” szóló törvény hamarosan megkönnyítheti az elektronikai eszközök javítását a cseréjük helyett). A napilapok azután ezeket az információkat körözték és tálalták ízlés szerint. Az Ausztriai körkép a hazai szakportál, a Don’t waste it érdeklődését is kiváltotta. Ide kapcsolódott a hír, hogy Nagymaroson ismételten ingyenesen lehetett leadni az elektronikai hulladékot.