Hiába minden erőfeszítés, az egyszer használatos műanyag gyártása évente 6 millió tonnával nő. A szigorúbb világszintű szabályozás ellenére a gyártók kevés előrelépést tettek a probléma kezelése és az újrahasznosítás fokozása érdekében – derült ki egy új kutatásból, amelyet a TrendMagazin tett közzé szerkesztőségi cikkében tegnap. Az újrahasznosított alapanyagok használata a legjobb esetben is csak marginális – áll az ausztrál Minderoo Alapítvány Plastic Waste Makers Indexében. Ne áltassuk magunkat, a műanyaghulladék-válság tovább fog súlyosbodni, mielőtt abszolút csökkenést látnánk az egyszer használatos szűzműanyag-fogyasztásban – írják a jelentésben.