A Pécs Aktuál számolt be arról, amit szemlénk és az újságcikk címe is jelez: megszakították egy időre a pécsi közgyűlést. A BAMA tudósított arról is, hogy Péterffy polgármester azért ment el az EU-képviselő fórumára, hogy elpanaszolja, idézzük: hogy elbukta a Dél-Kom a hulladékgazdálkodási pályázatot, mert a MOL visszaélt a jogával. A PécsMa az ebédszünet utáni kérdéseket is ismertette. Csizmadia Péter szóba hozta, hogy Kaposvárral szemben Pécs elveszítette a MOL által kiírt hulladékgazdálkodási koncessziós pályázatot. Föltette a kérdést, hogy a polgármester ebben nem érzi-e felelősnek magát? Péterffy Attila egy dologban érzi magát felelősnek: hogy nem sikerült leváltani a fideszes „urambátyám” rendszert. A Dél-Kom kompetensebb pályázata vesztett egy gyenge kaposvári pályázattal szemben, emelte ki.