A Somogy Vármegyei Kormányhivatal elkötelezett abban, hogy minél szélesebb körben feltárja az illegális hulladéklerakók helyszínét, hatósági eszközeivel élve felszámoltassa azokat – olvasható a SONLINE tegnapi, szerkesztőségi cikkében. A közzétett adatok döbbenetesek. 2022-ben 661 esetben folytatott helyszíni ellenőrzést a hivatal. Az esetek 55 százaléka a Hulladékradar alkalmazáson keresztül érkezett. A bejelentett hulladék mennyisége megközelítette a 6000 köbmétert. Ebből tavaly a kötelezettek, illetve az érintett ingatlantulajdonosok 2500 tonnát szállítottak el. Végrehajtási eljárás keretében 24 esetben szállíttattak el összesen 1968 tonna hulladékot 89 millió forint értékben.