Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Dél-Koreában nem keletkezik élelmiszer-hulladék? | Dél-kom Intranet


Az Egyesült Államokban a legtöbb élelmiszer-hulladék a hulladéklerakókban végzi, míg Dél-Korea évről-évre csaknem 100%-ban újrahasznosítja azt. A modell jó néhány alapelvre rávilágít. A dél-kóreaiak titkának földerítésére az Agrofórum vállalkozott tegnapi kiadásában. A házi komposztálás csak egy szem a hosszú láncban, az országban ugyanis mindenütt elkülönítve gyújtik az élelmiszerhulladékot. A feldolgozóüzemekben a műanyagot eltávolítják, és a hulladékot biogázzá, állati takarmánnyá vagy műtrágyává alakítják. A lakótelepeken élelmiszerhulladék-gyűjtő automaták állnak rendelkezésre, amelyek (olasz mintára) lehetővé teszik a lakosok számára, hogy (kártyával) közvetlenül a gépnél fizessék ki a súly szerinti közszolgáltatási díjat. A közös költségvállalás és a megfizethetőség egyensúlyának fontosságára is fölhívja a figyelmet Ordódy Eszter cikke. Dél-Koreában a lakossági befizetéseket a helyi önkormányzatok szedik be, hogy segítsenek fedezni a hulladékgyűjtés költségeit, ami tulajdonképpen egyfajta “pay-as-you-throw” (fizess-a-kidobott-szemetedért) összegként működik. A díjak az éves összköltségek mintegy 35%-át fedezik. A többi állami támogatás.