A város saját híradásai szerint egyre tisztább Debrecen. Ezzek jószerével egyedül áll a hazai települések sorában, Csökkent az illegális hulladéklerakók száma is. Az ide vezető munkáról, a jó gyakorlatról a dehír videóportálján jelent meg a hét végén rövidfilm.