Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Ceterum censeo, Carthaginem esse delendam | Dél-kom Intranet


Vagyis: Egyébként javaslom, Karthágót el kell pusztítani. A mondást az antik Róma szenátora, az idősebb Cato (i.e. 243 – i.e. 149) honosította meg, aki minden beszéde végéhez következetesen hozzáfűzte a fenti mondatot.

Bóka Máté, az Új Dunántúli Napló és a BAMA újdondásza, kerljön bármilyen téma elé, biztosak lehetünk benne, hogy milliós jutalmakat vizionál lassan a Biokom teljes munkavállalói csapatánál. Három nappal ezelőtt a lap közölt egy (itt sokszoros idézőjelet kéne tenni) “olvasói levelet“, amely a pogányi repülőtérrel szemben föllelhető roncstelep terjedését kifogásolta. Annak végén már szerepel a kitétel, amelyet tegnapi cikkében újra citált a szerző, idézzük: a városvezetés gyakorlatilag nem csinál semmit, a városüzemeltető Biokomnál pedig csak arra figyelnek, hogy meglegyenek a sokmilliós prémiumok. Ha az olvasó kellően figyelmetlen, észre sem veszi a tényt, hogy a roncstelep nem is Pécs, hanem Kökény közigazgatási területén található. A cikkből egyébként kiderül, hogy nem indult hulladékgazdálkodási hatósági eljárás a vállalkozóval szemben, noha a lerakat hulladékgazdálkodási engedélyt sem kapott, márpedig a roncsautók gyűjtése, bontása, kezelése és előzetes tárolása kizárólag hulladékgazdálkodási engedéllyel végezhető, ha ez nincs, akkor az közigazgatási szabályszegés és egyúttal bűncselekmény is.

A hír a BAMA Facebook -felületén Lájdic Kis kommentárjával olvasható, aki szerint, idézzük: Nem engedik az embert létesülni ebbe a RETKEDÉK ORSZÁGBAN.