Vagyis: Egyébként javaslom, Karthágót el kell pusztítani. A mondást az antik Róma szenátora, az idősebb Cato (i.e. 243 – i.e. 149) honosította meg, aki minden beszéde végéhez következetesen hozzáfűzte a fenti mondatot.
Bóka Máté, az Új Dunántúli Napló és a BAMA újdondásza, kerljön bármilyen téma elé, biztosak lehetünk benne, hogy milliós jutalmakat vizionál lassan a Biokom teljes munkavállalói csapatánál. Három nappal ezelőtt a lap közölt egy (itt sokszoros idézőjelet kéne tenni) “olvasói levelet“, amely a pogányi repülőtérrel szemben föllelhető roncstelep terjedését kifogásolta. Annak végén már szerepel a kitétel, amelyet tegnapi cikkében újra citált a szerző, idézzük: a városvezetés gyakorlatilag nem csinál semmit, a városüzemeltető Biokomnál pedig csak arra figyelnek, hogy meglegyenek a sokmilliós prémiumok. Ha az olvasó kellően figyelmetlen, észre sem veszi a tényt, hogy a roncstelep nem is Pécs, hanem Kökény közigazgatási területén található. A cikkből egyébként kiderül, hogy nem indult hulladékgazdálkodási hatósági eljárás a vállalkozóval szemben, noha a lerakat hulladékgazdálkodási engedélyt sem kapott, márpedig a roncsautók gyűjtése, bontása, kezelése és előzetes tárolása kizárólag hulladékgazdálkodási engedéllyel végezhető, ha ez nincs, akkor az közigazgatási szabályszegés és egyúttal bűncselekmény is.
A hír a BAMA Facebook -felületén Lájdic Kis kommentárjával olvasható, aki szerint, idézzük: Nem engedik az embert létesülni ebbe a RETKEDÉK ORSZÁGBAN.