Pécs gazdasági ügyekért felelős alpolgármestere, Ruzsa Csaba tegnap délelőtt sajtótájékoztatón mutatta be a város 2023-as költségvetésének tervezetét. A béremelési igények rendezése külön tétel a büdzsében. A cégek vezetői már megkezdték az ezzel kapcsolatos egyeztetéseket a szakszervezetekkel. A költségvetés tartalékai közt a bérfejlesztési tartalékot nagy mértékben emelték, 560 millióról valamivel több mint 1 milliárdra. Ebből a Tettye Forrásház, a Pétáv és a Dél-Kom nem részesül, mert, idézzük a PécsMa tudósítását: “e három vállalat {…} képes lehet saját forrásból megoldani a béremeléseket.”
A BAMA-t és az Új Dunántúli Naplót a sajtótájékoztatóról Bóka Máté tudósította, idézzük: “Az önkormányzat különböző alapokat is létrehoz, így például a TOP-os, fejlesztési programoknak, vagy a bérfejlesztésnek, amely kapcsán a Tüke Busz Zrt.-t, valamint a hulladékgazdálkodási céget emelték ki. Az előbbi cégnél még folynak a bértárgyalások, az utóbbinál pedig a nyári hulladékgazdálkodási koncessziós váltás miatt még nem lehet tudni ennek mértékét.” Sem a BAMA, sem a Pécsi Stop nem említette név szerint a Dél-Komot. Utóbbi egyetlen szót sem szentelt a hulladékgazdálkodás béremelési terveinek.
Frissítünk!
A BAMA ma délben friss jegyzetet is közölt a témában, amelynek már a címe is sokatmondó: A fontos dolgokra nincs pénz, a prémiumokra viszont van. A Dél-Kom Sajtófigyelő olvasói már azt is tudják, hogy ki a szerző. Persze, hogy Bóka Máté az.