Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Cégünk nem részesül a pécsi költségvetés béremelési tartalékából | Dél-kom Intranet


Pécs gazdasági ügyekért felelős alpolgármestere, Ruzsa Csaba tegnap délelőtt sajtótájékoztatón mutatta be a város 2023-as költségvetésének tervezetét. A béremelési igények rendezése külön tétel a büdzsében. A cégek vezetői már megkezdték az ezzel kapcsolatos egyeztetéseket a szakszervezetekkel. A költségvetés tartalékai közt a bérfejlesztési tartalékot nagy mértékben emelték, 560 millióról valamivel több mint 1 milliárdra.  Ebből a Tettye Forrásház, a Pétáv és a Dél-Kom nem részesül, mert, idézzük a PécsMa tudósítását: “e három vállalat {…} képes lehet saját forrásból megoldani a béremeléseket.”

A BAMA-t és az Új Dunántúli Naplót a sajtótájékoztatóról Bóka Máté tudósította, idézzük: “Az önkormányzat különböző alapokat is létrehoz, így például a TOP-os, fejlesztési programoknak, vagy a bérfejlesztésnek, amely kapcsán a Tüke Busz Zrt.-t, valamint a hulladékgazdálkodási céget emelték ki. Az előbbi cégnél még folynak a bértárgyalások, az utóbbinál pedig a nyári hulladékgazdálkodási koncessziós váltás miatt még nem lehet tudni ennek mértékét.” Sem a BAMA, sem a Pécsi Stop nem említette név szerint a Dél-Komot. Utóbbi egyetlen szót sem szentelt a hulladékgazdálkodás béremelési terveinek.

Frissítünk!

A BAMA ma délben friss jegyzetet is közölt a témában, amelynek már a címe is sokatmondó: A fontos dolgokra nincs pénz, a prémiumokra viszont van. A Dél-Kom Sajtófigyelő olvasói már azt is tudják, hogy ki a szerző. Persze, hogy Bóka Máté az.