Nem a kukabúvárokról van szó, hanem felderítő búvárokról, akik a Borsod24 jelentése szerint helyi civilekkel összefogva gyűjtötték össze a tarcali bányatóban felhalmozódott szemetet. Az Magyar Honvédség Bornemissza Gergely Felderítő Ezredének búvárai ugyanis összefogtak a tarcali polgármesteri hivatallal, és a Karsztvíz Búvár és Barlangász SE búváraival a népszerű tónál azzal a céllal, hogy megszabadítsák a vizet és medrét a lerakódott hulladéktól. Barta István őrnagy, az ezred megbízott törzsfőnöke elmondta, hogy egy bányató mélyebb, hidegebb és a medre is változatosabb, mint más élő vizeké, éppen ezért jelent kihívást a búvárok számára.