Március 18. az újrahasznosítás világnapja. Egyre többen vannak, akik a fenntartható vagy újrahasznosított anyagokban nem csupán szükségmegoldást, hanem valódi lehetőséget látnak. A hullámkartonból készült dizájnerbútorok például kiállják az idő próbáját: speciális szerkezetüknek köszönhetően megdöbbentően jó a teherbírásuk, formatervezési szempontból is rengeteg lehetőséget rejtenek, a körforgásos alapanyagnak köszönhetően pedig még fenntarthatóak is. A jeles nap alkalmából ezekről a bútorokról adott átfogó körképet a hétvégén a Don’t waste it. A szerkesztőségi cikk a pécsiek fájdalmára Terbe Jánost nevezi az ökodizájn hazai úttörőjének. A remek belsőépítész, Blazsek Gyögyvér azonban már a Pécsi Ifjúsági Iroda építészcsoport tagjaként, az 1970-es, ’80-as években tervezett kartonbútorokat. Ettől függetlenül az összeállítás érdekes. (Illusztráció: Blazsek Gyöngyvér belsőépítészeti terve, TÁÉV üdülő, Dombori, 1974.)
