Az FKF közzétette a kommunális és a szelektív hulladékgyűjtésről szóló 2022-es adatait. A budapesti háztartásokból tavaly több mint 400 ezer tonna kommunális hulladékot gyűjtöttek be, aminek a 37 százaléka, több mint 150 ezer tonna papír, műanyag, csomagolási fém, üveg és egyéb újrahasznosítható hulladék volt.
Csupa olyan dolog, aminek bizony nem itt, hanem a szelektív hulladékok között lenne a helye!
– írták közleményükben. Mint az FKF kiemelte, három különböző lehetőséget is kínálnak a fővárosi lakosság részére a szelektíven gyűjtött hulladékok leadására, elhelyezésére, a szabályokat a lakosok mégsem tartják be Az ÉnBudapestem.hu értesüléseit több napilap is átvette.
Ezenközben a Pénzcentrum Ezek a legmocskosabb hazai települések: így fojtja szemétbe a Balaton partját a pesti elit beszédes címmel ír az országos adatokról. Ezek szerint a legtöbb szemetet előállító települések Balatonmáriafürdő, Zamárdi, továbbá Balatonakarattya és Balatonfenyves. Ezzel szemben Kusbucsán, Nemessándorházán vagy Búcsúszentlászlón alig szállítanak el szemetet az ottaniaktól. A lap vizsgálta az átlagos és medián értékeket is. A lakosságtól elszállított települési hulladék átlaga 2021-ben: 681 tonna. A medián érték ehhez képest csupán 172 tonna .Amiből levonható az a következtetést, hogy
- a települések fele 172 tonna vagy annál kevesebb hulladékot termelt;
- valamint, hogy akadnak nagyon magasan kiemelkedő települések a hulladék termelés terén.
