Hiába várják Budapest több kerületében a lakók, mégsem ürítik időben a szelektíven gyűjtött kék illetve sárga fedelű szemeteseiket.
Tájékoztatjuk, hogy a jelzett, eseti folyamat átmeneti jellegű, amely alapvetően a budapesti házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés hatékonyságjavítást célzó többlépcsős átszervezése miatt jelentkezett.
Ezt válaszolta többek között az Index megkeresésére a Budapesti Közművek FKF Hulladékgazdálkodási Divíziója. Az FKF azt kéri az érintettektől, hogy ne csak a hulladéknaptárban meghirdetett időpontokban, hanem az azt követő 48 órában is hagyják kint a közterületen a gyűjtőedényeket, mert ütemezetten végzik a begyűjtési szolgáltatást. A kulcsszó: járatoptimalizáció.
A hírt persze fölkapta a hazai sajtó, és ki-ki politikai hovatartozása szerint kommentálta is. De a Blikk például nem kommentátl, gyakorlatilag csak a hírt közölte.