– írja már címében is a BAMA tegnap délutáni cikke (szerző: Sz.Zs.) amiből persze kiderül, hogy az üveghulladék megmarad, csak részleges hasznosítása valósul meg a Dél-Kom Sajtófigyelő által is korábban már emlegetett pécsi üzemmel. A Baranya vármegyei hírportál most megszólaltatja a Hungaro Energy Kft. ügyvezetőjét, Katics Ákost aki a helyi sajtóban nem először fogadkozik, hogy korszerű technológiával állítanak majd elő évi tízezer tonna üveghulladékból az építőipar számos területén alkalmazható, hang- és hőszigetelő, fagy- és nyomásálló, formatartó, könnyű, párazáró, nem éghető, idő- és költségtakarékos, és mindenek előtt környezetbarát üveghabot. Mindezt megújuló energiaforrás, egy épülő 40 kW teljesítményű biomassza kazán energiatermelésének felhasználásával.
(10 ezer tonna üveghulladék az, akárhogyis, 10 millió kilogram. Honnan lesz ennyi üveghulladéka a cégnek? Vállalatunk egy év alatt nagyjából 1,5 millió tonna üveghulladékot gyűjt be. Meg aztán… Hogyan dolgoz föl ennyi üveghulladékot a cég hat-nyolc nagyobbacska cserépkályha energiájával? Itt még kérdések vannak.)