A leginkább a vízlépcsőről elhíresült Bősön, az egykori Vízgazdálkodási Építővállalat területén jogtalanul helyeztek el és tároltak Olaszországból származó hulladékot a jogszabályi előírásoknak megfelelő értékesítési vagy ártalmatlanítási szándék nélkül, nem az arra kijelölt helyen. Csaknem 3600 tonna szemétről, műanyagokról, gumiról, textíliáról, valamint vegyes háztartási hulladékról van szó. A nemzetközi szállításhoz szükséges dokumentumokból kiderült, hogy a hulladékot négy – magyar, olasz és lengyel rendszámú – kamionnal szállították. Az elkövetőket a magyarnál jóval szigorúbb szlovák törvények alapján vonják felelősségre, és háromtól nyolc évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti őket. A hírt a magyar nyelvű sajtóban a Paraméter közölte elsőnek.