Följelentés fotott be az ügyészséghez a pécsi Mandulás Camping ügyében, amelyben az szerepel, hogy Péterffy Attila pécsi polgármester úgy vette át a Mandulás Campinget a magántulajdonostól, hogy szemet hunyt afelett, hogy felszólítása ellenére a korábbi tulajdonosi kör a jogszabályokat figyelmen kívül hagyva nem bontotta el a romokat, a veszélyes hulladékot nem szállította el, és nem gondoskodott a területen található szemét elviteléről sem. Minderről a BAMA és az Új Dunántúli Napló újságírója, Bóka Máté Ciprián számolt be a web-felület tegnap esti, illetve a lap ma reggeli kiadásában.
A feljelentő személye nem ismeretlen: Körömi Attila (a FIDESZ egykori országgyűlési képviselője, utóbb a Jobbik tagja, legutóbb, pár hónapig a Momentum tagja) az. Szerinte, mivel már az önkormányzat birtokában a camping, így a város költségére kell a szétvert vizesblokkok maradványait; a szanaszét heverő veszélyes hulladékokat, azbeszt tartalmú összetört palákat; a területet borító fém-, üveg- és műanyaghulladékokat; vegyi anyagok flakonjait és festékmaradványokat szakszerűen feldolgozni, elbontani, elszállítani, lerakni, ártalmatlanítani. Nem is beszélve a talaj esetleges átszennyeződésének rendbetételéről.
A városvezetőknek, képviselőknek személyesen, kalapáccsal és vésővel kellene elbontaniuk a romokat és kipucolni a területet, miután elengedték ezt a kötelezettséget a korábbi tulajdonosnak. A Biokom Nkft. dolgozik most ezen, az is kérdés, hogy az erre fordított költségeket elkülönítetten, nyomon követhető módon kezelik-e, vagy pedig nem, és az egész beleömlik a cég költségvetésébe kihámozhatatlanul. A Biokom a munkára rengeteg pénzt fordít, noha ezt az előző tulajdonosnak kellett volna megtennie. Majd most a mi adónkból, például az én tanári fizetésem adójából oldják meg
– nyilatkozta Cipriánnak Attila..
