A hazainál lényegesen szigorúbb szlovák törvények megítélése szerint a hulladék illegális lerakása igen súlyos bűncselekmény. A szlovák környezetvédelmi rendőrség munkatársai tegnap megindították a büntetőeljárást azzal a férfival szemben, aki a késmárki járásbeli Ľubica községben több mint 900 tonnányi hulladékot helyezett el. A férfi hosszú évekre rács mögé kerülhet – jelentette az Új Szó.