Látva a folyón úszó, száz tonnányira becsült hulladék mennyiségét, lépett a PET-kupa szervezőbizottsága: kétszer annyi csapatot és résztvevőt indított útnak a Bodrogi PET Kupán, hogy Olaszliszkától Tokajig megtisztítsa a Bodrogot a hulladéktól, mint tavaly. A megnyitón dr. Koncz Zsófia, a PET Kupa kiemelt támogatója, vagyis az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, országgyűlési képviselő kifejtette: a kormány célja a körforgásos gazdálkodás megvalósítása, amihez a PET Kupa tevékenysége tökéletesen illeszkedik, ugyanis a folyókból kinyert hulladék hatvan százalékát újrahasznosítják, ami magas aránynak számít – összegezte. A hírről a BOON számolt be tegnapi, késő esti kiadásában.