Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Bizotsan szemét? Vagy adomány? Na, ne! | Dél-kom Intranet


Útban van, hulladék – nem egyszer ilyen gondolatokkal társítják a reklámok az aományozást.

A 24.hu ma déli kiadásában Balázs Barbara arról ír, hogy ami útban van, inkább a lomtalanításon rakja ki az ember; az pedig, hogy szemetet, hulladékot és adományt csak a nézőpont választ el, nagyon rossz üzenet. Ugyanis így kerül a nagymama csorba porcelán kávéskészlete a hajléktalanszállóra, jön a lyukas zokni és a félszemű maci a gyerekotthonba, vagy a kabát, amiben „csak a cipzárt kell megjavítani” a súlyosan nélkülöző családhoz. A helyes kommunikáció olyan, ami épp azt emeli ki, hogy a másodkézből való dolgok is lehetnek értékesek, lehet azokat is szeretettel, tisztelettel adni, és hogy azokat nem a kukából mentjük meg. Olyan kommunikáció, ami arra biztat, hogy

ne abból indulj ki, neked mi van útban otthon, hanem abból, hogy másnak mire lehet szüksége, minek örülne.