A Debreceni Közterület-felügyelet munkatársai a szelektív hulladékgyűjtő szigetekre koncentrálva fokozott ellenőrzést tartottak az elmúlt napokban, s több szabályszegőt is intézkedés alá vontak. A Dehír tegnapi beszámolója szerint az ellenőrzéseket a jövőben is folytatni fogják. Az illegálisan szemetelők szabálysértést követnek el, s ha tetten érik őket, akár 150 ezer forintos bírságot is fizethetnek. A lap a cikkhez videót is mellékel, amelyben az ellenőrzéseket kezdeményező Barcsa Lajos alpolgármester beszél hosszan.