Az Mfor tegnap esti kiadásában Végh Márton írásából derült ki, hogy a MOL megvásárolta az NHSZ Nemzeti Hulladékgazdálkodási Szolgáltató Kft.-t. Előzmény, hogy a koncesszió részeként a Mol megvásárolta az állami kukaholdingnak becézett NHKV Zrt.-t (amely főleg a számlázást végzi). A vételár nem ismert, de az állami cég tavaly 3,5 milliárd forintos veszteséggel zárt. Szintén a hulladékbiznisz része, hogy május végén megállapodást kötött a BayWa AG-vel a Szarvasi Biogázüzem megvásárlásáról. A hulladékfeldolgozó létesítmény szerves hulladékot használ villamos energia és hő előállítására, kapcsolt energiatermeléssel, körülbelül 4 megawatt elektromos csúcskapacitással. Az üzem évente több mint 40 000 tonna, a régió hústermeléséből származó hulladékot dolgoz fel, és további 53 000 tonna maradék hulladékot (például hígtrágyát és trágyát) a szomszédos állattartó és húsfeldolgozó gazdaságokból.