…egy ír városban. Egész pontosan 23 ezer darab fogyott el hetente Killarney-ban, emiatt betiltják az egyszer használatos, vagyis az eldobható kávéspoharakat, mert a turistákkal teli ír városban már „kávéspoharak ömlöttek ki a szemetesből”. A heti 23 ezer kávéspohár a Guardian hosszú cikke szerint évente több mint egymillió poharat jelentett, ami végeredményben cirka 18,5 tonna hulladék. Volt eddig! Írországban egyébként a kormány már bevezette a 20 centes adót az eldobható kávéspoharakra, de ez eddig semmi változást nem hozott. Az új rendszer szerint mindenkinek vinnie kell magával a poharát/termoszát/bögréjét, vagy ha nincs nála, vehet 2 euróért egy újrahasználható kávéspoharat, amit ha visszaad valaki, a 2 eurót is visszakapja. Magyar nyelven a 444.hu közölt rövid összefoglalót az angol lapóriás cikkéből.
