Nem vették át a kidobásra ítélt gumiabroncsot a pécsi hulladékudvarokban, de a Biokom szerint ez csak átmeneti helyzet volt – ezzel a hosszú címmel indítja írását Babos Attila a Szabad Pécs ma reggeli írásában. A Biokom begyűjtő tevékenységének a cég lapunknak adott válasza szerint kizárólag úgy van értelme, ha anyagában vagy termikus hasznosításra tovább tudják adni a begyűjtött hulladékot. Ha viszont nincs hasznosító, vagy van, de nincs további kapacitása, akkor az ő mozgásterük is beszűkül, és kizárólag a tárolójuk által megengedett mennyiséget tudják fogadni. – mondta a nyilatkozatra kért Biokom meg nem nevezett illetékese a lapnak.
Cégünket az újságíró a hosszú cikk egyetlen mondatában említi, emígyen: A lakosság részére azonban rendelkezésre állnak a Dél-Kom Nonprofit Kft. által végzett hulladékos közszolgáltatási tevékenységhez tartozó hulladékudvarok is.
Amúgy a írás egy frappáns megállapítása szerint a gumiabroncs nem veszélyes hulladék.
Aha.