Februártól nem szállítja el a települési szilárdhulladékot Nyíregyházán az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. (ÉAK), ha a kukán nincs matricva – jelentette be tegnap a társaság. 2023 elején valamennyi ingatlanhasználó kézhez kapja a hulladékgyűjtő edényre felragasztandó matricát, melyet az NHKV Zrt. a januárban postázott számlalevéllel együtt küld ki. Az ÉAK tegnap adott ki sajtóközleményt, amelyben arra figyelmeztet: ha a matrica nincs felragasztva, kollégáik alappal feltételezik, hogy az ingatlanhasználó díjfizetés nélkül akarja elszállíttatni hulladékát. A részletek a Szabolcs-Szatmár-Bereeg vármegyei hírportál, a SZON felületén olvashatók.
