A Budapest Környéke írta meg, hogy nagyon fognak vigyázni januártól a vásárlók a PET-palackokra és az italos alumíniumdobozokra. Bevezetik ugyanis a visszaváltási díjat, és ha csak egy komolyabb karcolás lesz a csomagolóanyagokon, az automaták nem fogják befogadni azokat. A sörös-üdítős alumíniumhengerek kilójáért a tavasszal még 400–430 forintot is lehetett kapni, ehhez mintegy 60 darabot kellett összegyűjteni. A Mol díjszabásában viszont ugyanez már csak 144 forintot ér, vagyis a 430 forintért 180 sört vagy üdítőt kell meginni – vagy a kidobott flakonokat szorgalmasan kikukázni.