A tavaly a begyűjtött hulladék jelentős részét a vegyes hulladék adta – jelentette tegnapi számában a Tiszta Jövő. A magazin összeállítást készített a mögöttünk hagyott esztendő hulladékos statisztikájából. Magyarországon 2021-ben 27 hulladékgazdálkodási közszolgáltató mellett 78 közszolgáltatói alvállalkozó végzett hulladékgazdálkodási közszolgáltatási tevékenységet, emellett további 80 létesítmény-üzemeltető működött közre a tevékenység ellátásában. A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás körébe tartozó hulladék 32 százaléka került hasznosításra, míg az ártalmatlanításra szállított hulladék aránya 60 százalékos volt tavaly. A begyűjtött hulladék 74 százaléka vegyes, 10 százaléka bio- és zöld, 7 százaléka csomagolási, 5 százaléka lom, 1 százaléka üveghulladék volt.
Székesfehérvár hírmagazinja ugyancsak statisztikákkal szórakoztat ma reggel, ám a Fejér vármegyei lap az éelmiszerhulladékok kérdésével foglalkozik. Mint kiemelik, hazánkban naponta 1 fő átlagosan 1 kg szemetet termel, aminek egyharmada lebomló szerves anyag. Ez éves szinten, országos viszonylatban kb. 1 millió 160 ezer tonna.