Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Az ombudsman szerint nem vizsgálta a kormány, hogy mihez kezdünk a rengeteg akkumulátor-hulladékkal | Dél-kom Intranet


A Mérce tudósított tegnap délutáni kiadásában arról, hogy az alapvető jogok biztosa szerint nem folytatott le olyan vizsgálatot a kormány, amely a hazánkban felhalmozódó akkumulátorhulladék sorsát elemezte volna fenntarthatósági szempontból, de legalábbis úgy tűnik, hogy nem tud ilyenről, és ilyen dokumentum véleményezésére sem kérték fel – derül ki dr. Kozma Ákos ombudsman válaszából, amellyel Szabó Rebeka párbeszédes országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére reagált. A 24.hu augusztusi összefoglaló anyaga megszólaltatta az ügyben az Energiaügyi Minisztériumot, akiknek a válaszából az látszott, hogy a kormány sem tudja, mi fog történni az akkuhulladékkal. A gyártás során képződő termelési hulladék ugyanis nem tartozik az Magyarországon jelenleg működő koncessziós hulladékkezelési rendszer hatálya alá, így e hulladékot vagy a gyártó saját üzemeltetésű hulladékkezelőjében kell hasznosítani, illetve ártalmatlanítani, vagy át kell azt adni más hulladékkezelőnek – szállítónak, gyűjtőnek, közvetítőnek vagy kereskedőnek. De hogy utána mi lesz az akkumulátorgyártás során keletkezett hulladékkal, arra a minisztérium nem tért ki a 24.hu-nak adott válaszában. További, izgalmas részletek a lap időközben frissített cikkében, iiletve a 168 tájékoztatójában, amelyből az is kiderül, hogy a Magyar Akkumulátorszövetségnek sincs információja arról, mennyi lehet az akkugyártásnál keletkező veszélyes és nem veszélyes hulladék.