Újabb közös sikerről számolhatok be! 960 millió forintos (ez közel egymilliárd forint) támogatás érkezik a Szombathely hulladékgazdálkodási rendszerének megújítására! – írta 2020 május 10-én Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán. A bejelentés korainak bizonyult. A pályázatot, vagyis a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programot, az Európai Unió finanszírozza, amihez az önrészt a magyar állam biztosítja. A pályázatokat 2015. október 30-a és 2019. október 30-a között lehetett beadni. Szombathely ezt 2019 augusztusában tette meg. A pályázati pénz kiutalásához azonban kellett volna a megfelelőségi vélemény, amelyet az NHKV-nak kellett volna kiállítania. Vagyis röviden összefoglalva, csakis a kukaholdingtól függött, hogy mikor kapja meg a szükséges tanúsítványt Szombathely. A tanúsítvány ugyan közel két és fél évvel Hende bejelentése után megérkezett, ám ezzel Szombathely már kicsúszott a pályázati időből. Minderről gazdag háttéranyaggal, oknyomozó riportban számolt be tegnap esti kiadásában az
Úgytudjuk (szerző:
Farkas Bazsi).