Vidám képek készültek a tengerfenéken szemétből otthont építő polipokról. A Marine Pollution Bulletin című tudományos folyóiratban publikált jelentésben 24 polipfajról közöltek megfigyeléseket. A tengeri élőlények közül régóta a legokosabbak és legkreatívabbak közé sorolt polipok az iszapban landoló üvegpalackokból és üdítős dobozokból búvóhelyet épíztettek maguknak, de olyan példány is akadt, amelyik egy akkumulátorba költözött be. A Szerelek, Magyarországban Maira Proietti ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy bár látszólag nagyszerű dolog a polipok kreativitása, valójában sokkal szomorúbb dolog áll a viselkedésük hátterében. A kutatás egyik vezetője szerint ugyanis az állatok azért választják a hulladékot búvóhelynek, mert egyre kevesebb az olyan természetes menedék a tengerek mélyén, mint például a kagylók héja. További részletek a The Guardianban olvashatók, ahol az is kiderül: a tengerfenéken élő állatok megváltozott viselkedésére több száz víz alatti fotó kielemzése után következtettek a tudósok.

