Több központi napilap is foglalkozik tegnapi vagy mai számában az egyre növekvő mennyiségű e-hulladékkal. A Magyar Nemzet a Karácsony utáni megszaporodó mennyiségekről cikkez, és felhívja a figyelmet, hogy az e-hulladék nemcsak környezetünkre, de egészségünkre is kimagasló kockázatot jelent. Az alkatrészek többsége ugyanis nehézfémeket – higanyt, ólmot, krómot –, valamint halogénezett anyagokat tartalmaz, amelyek megfelelő kezelés nélkül kilúgozódnak, és a talajba, később pedig az ivóvízbe és az élelmiszerekbe jutnak. Kiemelt jelentőséggel bír tehát, hogy az elektronikai hulladékot is gyűjtsük szelektíven. A Mandiner (szerző: Pósa Tibor) arra emlékeztet, hogy tulajdonképpen aranybányán ülünk. 16 milliárd mobiltelefon van a Föld nyolcmilliárd lakosának birtokában és ezenközben egymillió mobiltelefonban rejtőzik 24 kilogramm arany, 16 ezer kiló réz, 350 kg ezüst, 14 kilogramm palládium és még rengeteg, igen keresett földfém. Csak a használatlan készülékek 5,3 milliárdjával számolva ezt az adatot 5300-zal kell megszorozni. A MedicalOnline a Waste Electrical and Electronic Equipment Forum (WEEE) legfrissebb adatait ismerteti. Ezek szerint az Európai Unióban átlagosan 74 elektronikai cikk található háztartásonként, amelyek közül 17 termék – például fülhallgató, merevlemez vagy kábel – csupán a fiókok mélyén hever, a világon pedig több mint ötmilliárd mobiltelefonból vált elektronikai hulladék 2022-ben. A Don’t waste it a hazai használt mobiltelefon visszagyűjtő kampány, a Passzold vissza, Tesó! idei eredményeit, illetve az indulás óta eltelt öt év számait ismerteti. Egyben bemutatja a mögöttünk hagyott esztendő legeredményesebb gyűjtőit.