Több mint négymilliárd forintos hulladékgazdálkodási beruházás folyik Miskolcon – tájékoztatta a város önkormányzata csütörtökön az MTI-t. A távirati iroda közleményét valamennyi központi napilap átvette. A Magyar Építők kicsit utána ment a hírnek, és részleteket is közölt ma reggeli számában a beruházásról. Többek közt új válogató csarnokot, új átrakodó állomást és infrastruktúra fejlesztést is kivitelez a MENTO és a Közgép az egész régiót érintő építkezés során. A munkálatok már annyira előrehaladottak, hogy a válogató próbaüzeme hamarosan indul – tette hozzá a tudósításhoz a miskolci hírmagazin.